życzenia z biedronką

Spontaniczny wpis

Dziś nie co spontanicznie. Od jakiegoś czasu ciągle tylko planuję wpisy na bloga i działania na miesiąc, a jak przychodzi co do czego to guzik z tych działań wychodzi. Zdjęcia prac piętrzą się na laptopie i czekają w tych wirtualnych ciemnościach na swoje światło pięciu minut. Tylko zamiast tu hulać i piętrzyć się z wpisami wszystko stoi w miejscu. Koniec z tym. Dlatego też powstał ten spontaniczny wpis, gdzie chcę pokazać wam jedną ze swoich prac.

Biedronka z plotera

Ta kartka, a właściwie kartki powstały na okazję pożegnania i podziękowania dla przyjaciół z pracy. Rozstania nie są łatwe, szczególnie kiedy przekształcają ci zespół w sklepie i mieszają między innymi placówkami. Zmiany są trudne i dlatego też postanowiliśmy w pracy umilić im te zmiany i dodać otuchy.

Odkurzenie plotera

Mój cricut stał i się kurzył, ponieważ oprogramowanie mu zaktualizowano i mój stary laptop został „odcięty” od sprzętu. Nie mogłam nic wycinać i tworzyć nowe projekty. Strasznie mnie to zirytowało (tak, napisała bym inne słowa zamiast „irytacji”, ale zachowujmy się z kulturą ;)), ponieważ te aktualizacje zmusiły mnie do zakupu nowego laptopa, przez co wydatek na inny sprzęt do rozszerzenia działań pracowni został odsunięty na dalszy plan. W każdym razie wyciągnęłam swoje zaskórniaki i wymieniłam laptopa na nie co nowszego, ale używanego. Jest ok. Explore Air 2 został odkurzony i śmiga jak szalony wespół z komputerem. Cieszy mnie to, ponieważ Air 2 bardzo pomagał mi w pracy i usprawniał wykonywanie wielu zadań.

Na pierwszy rzut

Na planie pojawił się pomysł na kartkę pamiątkową z biedronką. Znalazłam ciekawy wzór owada na eatsy.com, gdzie również go zakupiłam, a mój sprzęt łyknął go bez najmniejszego zająknięci. Wyszło bardzo ciekawie, myślę że wykorzystam ją jeszcze nie raz. Przyznam wam szczerze, że tylko te oczka mi jakoś nie pasują, niestety nie miałam nic innego do wykorzystania. Trzeba będzie zainwestować w biały pisak. 😉 A jak ty myślisz?

Wzór 

Fajny jest ten szablon z kwadracikami. Mimo wyglądu na skomplikowany wcale taki nie jest. Co nie oznacza, że łatwo się je składa ;P (taki żarcik). Tego motywu nauczyłam się na serii warsztatów Palety Barw. Jeśli sam-a chcesz się nauczyć robić kartki to tam jest dużo fajnych inspiracji. Motyw kwadracików ułożonych w taki sposób wykorzystałam jeszcze w wielu innych pracach. Na bank je pokażę. Jest to ciekawe rozwiązania, ponieważ pomijając biedronkę, wykonanie samej kartki nie wymaga od nas posiadania drogich sprzętów, wystarczy nóż i fajne papiery, a na zwieńczenie wstawisz np. obrazek z kwiatami.

Życzenia

Dziś jest dzień dziecka, może taki szablon kartki będzie dla ciebie inspiracją na warsztaty z dzieckiem/dziećmi. Przy takich kreatywnych pracach miło można spędzić czas. Moje dzieci są zachwycone jak kładę przed nimi stos papierów i rzucam hasło „pomożenie?” Szczególnie syn chodzi za mną i pyta kiedy może powycinać. Jeśli masz taką możliwość, spędź z dziećmi ten dzień wyjątkowo. 

Sylwia Butza

Jestem Sylwia Butza. Cieszę się, że jesteś w mojej wirtualnej pracownii. Cardmaking jest moją pasją i napawa mnie dumą gdy mogę się nią dzielić. :)

Dodaj komentarz