POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

Moja strona była martwa. Długo. Bardzo długo. Gdzieś po drodze zgubiłam motywację, chęć do działania i zmian, mimo że ciągle chodziły mi po głowie różne pomysły i plany. Nawał pracy i obowiązków odciągał mnie skutecznie od realizacji własnego marzenia. Niedokończone projekty kartek leżały odłogiem a blog przykrył kurz.

Błędy…

Z czasem zdałam sobie sprawę, że popełniałam wiele niepotrzebnych błędów, które skutecznie odciągały mnie od pracy nad blogiem i jego zawartością. Największe z nich:

>> Moja strona jest brzydka.

Poświęcałam niekiedy wiele tygodni na pracę przy wyglądzie strony. Przygotowywałam treści, zdjęcia swoich prac i gdy sądziłam, że jest gotowa i fajnie wygląda wpadałam na strony „konkurencyjne”, których „wow” skutecznie poszarzało mój ogrom pracy. Wynikiem tego była syzyfowa praca nad wyglądem i rosnąca frustracja przy niepowodzeniach.

>> Bardzo mało umiem i niewiele wiem

W tej kwestii również wpadałam w błędne koło. Szukałam różnego typu kursy: jak prowadzić bloga, pisać artykuły, dobierać kolory. Była tego cała masa. Inwestowałam w szkolenia i materiały. Po pokoju wręcz walały się „przydasie”, które końcem końców zbierały kurz bo nie potrafiłam z nich wykrzesać nic pożytecznego.

>> Brak cierpliwości i konsekwencji

Czułam, że nigdy nie dorównam tym wszystkim specom i od strony blogowej i w pracy nad kartkami. Mimo inwestycji, kilometrów godzin poświęconych na zgłębianie „tajników”, moja praca w dalszym ciągu leżała. Zaliczała tylko czasami solowe strzały, których nie potrafiłam wykorzystać tak by rozhulać pracownię. Za mocno skupiałam się na trzymani kilkunastu srok za ogon.

Powiedziałam: DOŚĆ

Zatrzymałam błędne koło. Moja praca była marnotrawstwem czasu i materiałów. Brakowało temu przede wszystkim organizacji i ćwiczeń. Postanowiłam, że zacznę od planowania i organizacji swojego czasu. Tak zaczęły się moje poszukiwania jak to wszystko ugryźć. W ten sposób wpadłam na stronę Oli Gościniak. Jest to osoba zajmująca się szkoleniem z wordpressa i wszystkim co związane jest z własną stroną internetową. Ma cały wachlarz w ofercie: własny sklep, seo, własny blog, szkolenie, jak nagrywać webinary.

Dlaczego olago.pl?

W zeszłym roku wpadła na szalony pomysł by stworzyć książkoplaner i odpaliła ofertę fundatorską. Wzięłam w niej udział, ponieważ ten pomysł tak przypadł mi do gustu, że chciałam mieć swój udział w tym przedsięwzięciu. Książkoplaner Oli jest planerem i książką edukacyjną w jednym. Każdy miesiąc poświęcony jest innemu tematowi w prowadzeniu bloga na motorze wordpress. Osobiście polecam, głównie dlatego, że nie jesteś pozostawiony samemu sobie. Ola pracuje na książkoplanerze razem z osobami, które go zakupiły. Tłumacz jak z nim pracować, dopinguje i motywuje do działania. Pokazuje jak sama uzupełnia poszczególne działy i je objaśnia. Dodatkowo, w każdym miesiącu możesz brać udział w wyzwaniu poświeconemu tematowi miesiąca. Polecam! Wejdź na jej stronę i sprawdź o czym mowa » https://olagosciniak.pl/

Moje postanowienia

Dzięki wstępnej pracy z planerem interaktywnej rozkładam pracę na drobne. Wszystko zaczyna mieć swoje miejsce i cel. Niektóre rzeczy odpuszczę, bo nie można umieć wszystkiego. Trzeba nie tylko wyznaczać sobie cele, ale również umieć odpuszczać. Moja pasja nareszcie zacznie sprawiać mi radość i kto wie, może i będzie zarabiać.

Ten rok będzie krążył wokół mojej strony. Dopracowany zostanie wygląd, kolorystyka, może logo 😉 Ale najważniejszym zadaniem na ten rok będzie wypracowanie systematyczności.

podpis sylwiabee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sylwia butza

Witaj w mojej pracowni

Bardzo cieszę się, że tu jesteś. Strona sylwiabee.pl to moja wirtualna pracownia. Znajdziesz tu moje prace z papieru, wyniki różnych wyzwań i podejrzysz moje zmagania z Inkscape i Cricut. Rozgość się. 🙂

podpis sylwiabee

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania lub interesuje cię któraś z moich prac pisz śmiało. Znajdziesz mnie również w mediach społecznościowych.


kontakt@sylwiabee.pl

Możesz również wysłać wiadomość bezpośrednio z okienka poniżej 😉

  Archiwum

  Kategorie

  Tagi

  3 maja białoczerwona cardmaking flaga polska godło polski inkscape kartka z wyzwania konstytucja narzedzia nowy rok ola gościniak planer serce z serc urodziny warstwowa kartka warstwy życzenia


  Ostatnie wpisy

  • Patriotyczna kartka

   Patriotyczna kartka

   Dziś 3 maja. W Polsce jest to wyjątkowe święto, szczególnie dla tych, którzy czują więź z ojczyzną. Dla wielu jest to kilka dni na mini urlop. 😉 Choć mój zawód nie przewiduje takiego luksusu, ale o tym kiedy indziej. Prostota to piękno Osobiście lubię tworzyć proste kartki, takie w których nie ma przesytu kolorów nad […]

  • Na skrzydłach urodzin

   Na skrzydłach urodzin

   Co pomaga pobudzić kreatywność? Dla mnie takim bodźcem są wyzwania kartkowe. Wymuszają na mnie motywację do nauki czegoś nowego i doskonalenia umiejętności. Wyzwania scrapbook Pamiętam moje początki. Tą ekscytację przy projektowaniu i realizacji. Tworzenie kartek okolicznościowych daje mi dużo satysfakcji. Chłonęłam nowości jak gąbka. Przeszukiwałam internet by doskonalić kunszt, na każdy możliwy sposób. Niestety zaczęłam…

  • KARTKI I WARSTWY

   KARTKI I WARSTWY

   Kiedy oglądałam tą kartkę po ukończeniu, w głowie zabrzmiał mi tekst z pierwszej części „Shreka” na temat warstw. Ta praca powstała w sumie tzw. „przy okazji”. Zebrałam się w sobie by zrobić porządek w papierach przeznaczonych do pocięcia i tak sobie wycinam przy okazji słuchania ciekawych podkastów. Właśnie przy takich okazjach przyjemnie jest sobie powycinać.…