POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

Moja strona była martwa. Długo. Bardzo długo. Gdzieś po drodze zgubiłam motywację, chęć do działania i zmian, mimo że ciągle chodziły mi po głowie różne pomysły i plany. Nawał pracy i obowiązków odciągał mnie skutecznie od realizacji własnego marzenia. Niedokończone projekty kartek leżały odłogiem a blog przykrył kurz.

Błędy…

Z czasem zdałam sobie sprawę, że popełniałam wiele niepotrzebnych błędów, które skutecznie odciągały mnie od pracy nad blogiem i jego zawartością. Największe z nich:

>> Moja strona jest brzydka.

Poświęcałam niekiedy wiele tygodni na pracę przy wyglądzie strony. Przygotowywałam treści, zdjęcia swoich prac i gdy sądziłam, że jest gotowa i fajnie wygląda wpadałam na strony „konkurencyjne”, których „wow” skutecznie poszarzało mój ogrom pracy. Wynikiem tego była syzyfowa praca nad wyglądem i rosnąca frustracja przy niepowodzeniach.

>> Bardzo mało umiem i niewiele wiem

W tej kwestii również wpadałam w błędne koło. Szukałam różnego typu kursy: jak prowadzić bloga, pisać artykuły, dobierać kolory. Była tego cała masa. Inwestowałam w szkolenia i materiały. Po pokoju wręcz walały się „przydasie”, które końcem końców zbierały kurz bo nie potrafiłam z nich wykrzesać nic pożytecznego.

>> Brak cierpliwości i konsekwencji

Czułam, że nigdy nie dorównam tym wszystkim specom i od strony blogowej i w pracy nad kartkami. Mimo inwestycji, kilometrów godzin poświęconych na zgłębianie „tajników”, moja praca w dalszym ciągu leżała. Zaliczała tylko czasami solowe strzały, których nie potrafiłam wykorzystać tak by rozhulać pracownię. Za mocno skupiałam się na trzymani kilkunastu srok za ogon.

Powiedziałam: DOŚĆ

Zatrzymałam błędne koło. Moja praca była marnotrawstwem czasu i materiałów. Brakowało temu przede wszystkim organizacji i ćwiczeń. Postanowiłam, że zacznę od planowania i organizacji swojego czasu. Tak zaczęły się moje poszukiwania jak to wszystko ugryźć. W ten sposób wpadłam na stronę Oli Gościniak. Jest to osoba zajmująca się szkoleniem z wordpressa i wszystkim co związane jest z własną stroną internetową. Ma cały wachlarz w ofercie: własny sklep, seo, własny blog, szkolenie, jak nagrywać webinary.

Dlaczego olago.pl?

W zeszłym roku wpadła na szalony pomysł by stworzyć książkoplaner i odpaliła ofertę fundatorską. Wzięłam w niej udział, ponieważ ten pomysł tak przypadł mi do gustu, że chciałam mieć swój udział w tym przedsięwzięciu. Książkoplaner Oli jest planerem i książką edukacyjną w jednym. Każdy miesiąc poświęcony jest innemu tematowi w prowadzeniu bloga na motorze wordpress. Osobiście polecam, głównie dlatego, że nie jesteś pozostawiony samemu sobie. Ola pracuje na książkoplanerze razem z osobami, które go zakupiły. Tłumacz jak z nim pracować, dopinguje i motywuje do działania. Pokazuje jak sama uzupełnia poszczególne działy i je objaśnia. Dodatkowo, w każdym miesiącu możesz brać udział w wyzwaniu poświeconemu tematowi miesiąca. Polecam! Wejdź na jej stronę i sprawdź o czym mowa » https://olagosciniak.pl/

Moje postanowienia

Dzięki wstępnej pracy z planerem interaktywnej rozkładam pracę na drobne. Wszystko zaczyna mieć swoje miejsce i cel. Niektóre rzeczy odpuszczę, bo nie można umieć wszystkiego. Trzeba nie tylko wyznaczać sobie cele, ale również umieć odpuszczać. Moja pasja nareszcie zacznie sprawiać mi radość i kto wie, może i będzie zarabiać.

Ten rok będzie krążył wokół mojej strony. Dopracowany zostanie wygląd, kolorystyka, może logo 😉 Ale najważniejszym zadaniem na ten rok będzie wypracowanie systematyczności.

podpis sylwiabee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sylwia butza

Witaj w mojej pracowni

Bardzo cieszę się, że tu jesteś. Strona sylwiabee.pl to moja wirtualna pracownia. Znajdziesz tu moje prace z papieru, wyniki różnych wyzwań i podejrzysz moje zmagania z Inkscape i Cricut. Rozgość się. 🙂

podpis sylwiabee

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania lub interesuje cię któraś z moich prac pisz śmiało. Znajdziesz mnie również w mediach społecznościowych.


kontakt@sylwiabee.pl

Możesz również wysłać wiadomość bezpośrednio z okienka poniżej 😉

  Nowe konto na instagramie

  Facebook

  Archiwum

  Kategorie

  Tagi

  3 maja aniołek białoczerwona big shot cardmaking chrzest cricut flaga polska fun fold card godło polski inkscape kartka z wyzwania komunia chłopca komunia święta konstytucja kwiaty wycięte z papieru mapka scrapbook mata magnetyczna narzedzia nowości nowy rok ola gościniak paleta barw palet barw pamiątka para para młoda parapetówka planer pocket card podziękowania dla nauczyciela pracownia serce z serc sklepik gosi składana kartka urodziny wakacje warstwowa kartka warstwy wyzwanie zakochani ślub życzenia życzenia dla dziecka życzenia ślubne


  Ostatnie wpisy

  • Pamiątka chrztu świętego

   Pamiątka chrztu świętego

   W życiu chrześcijanina chrzest to włączenie do wspólnoty Kościoła jako członka rodziny. To taki początek podejmowanej drogi życiowej. Dziecko jest jeszcze zbyt małe aby rozumieć co się wokół niego dzieje, większa świadomość jest w dorosłych Na różowo Kolorystyka miała być na słodko i na różowo. Do jej wykonania wybrałam szablon harmonijkowy. Napis imienia ułożony został […]

  • Życzenia komunijne dla chłopca

   Życzenia komunijne dla chłopca

   Wiem, że właściwie jest już po sezonie komunijnym. Mam jednak spore zaległości jeśli chodzi o publikację prac. Teraz nadrabiam, dlatego też przez jakiś czas mogę być one nie w kolejności chronologicznej. Dziś pokazać chcę życzenia komunijne dla chłopca, który jest ręcznie malowany. Ulubiony szablon Podczas jednych z wielu warsztatów Palety Barw nauczyłam się fajnego szablonu.…

  • Gate Fold – Wejście przez tort

   Gate Fold – Wejście przez tort

   Kiedy zobaczyłam ten szablon trochę zdębiałam. „Znowu mierzenie”, pomyślałam z niechęcią. Tym bardziej, że mam zwykłą gilotynę, a nie trymer. I jak to tu ugryźć? Liniał i skalpel Zacisnęłam zęby i zabrałam się do pracy. W takich sytuacjach nie zostaje mi nic innego jak sięgnięcie po skalpel i liniał. Przyznam, że nie lubię takiego rozwiązania,…