tablica do stemplowania

Tablica do stemplowania

Czas by zacząć etap stempli i całej przygody z nimi związanej. Zanim cokolwiek zaczęłam kupować dużo szukałam w internecie. Oglądałam jak to inne osoby zajmujące się scrapbookiem używają tych artykułów do odciskania różnych ciekawych wzorów. Tu można również pogubić się w gamie różnorodności. Dlatego też moje poszukiwania były takie mozolne. Końcem końców wybrałam tablicę do stemplowania. I to było TO.

Przyrząd ma wymiary 23,3 cm x 20,1 cm. Obszar roboczy to mniej więcej 23 cm x 16,5 cm i to są takie bardzo maksymalnie. W zestawie mamy dwa magnesy, które przytrzymują kartkę na miejscu. Narzędzie jest o tyle dobre, że jeśli będzie sytuacja iż wzór nie odciśnie się tak jakbyśmy tego oczekiwali możemy bez problemu powtórzyć manewr bez strachu, że coś pójdzie nie tak.

Ja swoją zakupiłam na allegro, bo w czasie kiedy się na nią zdecydowałam to w sklepach scrapowych jej nie było. A ja z natury niecierpliwy człowiek jestem i nie chciało mi się tak czekać, jak dla mnie, w nieskończoność.

Przyrząd jest zbudowany z ruchomych elementów, które chowają się podczas nacisku, a same tablice wykonane z grubego plastiku. Pod różową częścią zamontowana jest blacha, by magnesy przyciskały papier do miejsca pracy. Pod urządzeniem jest czarna gąbka stanowiąca jakby nogę, która uniemożliwia ruch tablicy przy pracy.

Tablica jest dobrym przyrządem do stemplowania. Magnesy trzymają materiał, a silikonowe stemple bez problemu utrzymują się na drugiej stronie. Dzięki plastikowej budowie jest lekka.

Jaki jest problem? Czyszczenie. Kiedy tuszujesz małe elementy dużą poduszką to zostają ślady na przeźroczystej części tablicy. Staram się na bieżąco czyścić przyrząd, ale i tak zostaje ślad. Zmywacz do paznokci daje radę, ale wydaje mi się, że przy okazji rozpuszcza plastik, ponieważ pojawiają się mleczne smugi. Dlatego też poszukuję dalej idealnego czyścika.

1 thought on “Tablica do stemplowania”

  1. Pingback: MIAU? Czyli test stempli silikonowych z TEDi - Studio Bee

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *